Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

14 Kulüp Tek İsimde Birleşti

14 Kulüp Tek İsimde Birleşti sitemize 14 Şubat 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ankara’da toplanan 14 kulübün temsilcileri federasyon başkanlığı için bir adayda uzlaşamadı ama Mehmet Ali Aydınlar’a destek kararı çıktı.

Futboldaki yönetim krizine çözüm bulmak için biraraya gelen 14 Anadolu kulübünün başkan ve temsilcileri istifa eden Mehmet Ali Aydınlar’a yeşil ışık yaktı. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın çağrısı üzerine dün Ankara’da yaklaşık 2 saat süren toplantıya 11 kulüp temsilcisi katılırken, Sivasspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor kulüpleri Kayserispor Başkanı Recep Mamur’a, Manisaspor ise Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal’a vekalet verdi. Toplantı sonrası herhangi bir başkan adayı üzerine uzlaşma sağlanamadığı açıklanırken, eski başkan Aydınlar’ın seçimde tekrar aday olması durumunda kendisine destek verilmesi yolunda görüş birliği oluştuğu öğrenildi.
Bu arada İlhan Cavcav, UEFA Birinci Başkanvekili Şenes Erzik ile görüştüğünü ve kendisine en azından bir yıl süre ile Federasyon Başkanlığını önerdiğini, ancak deneyimli futbol adamının bu fikre sıcak bakmadığını ifade etti.
Cavcav, “Türk futbolu tarihinin en sıkıntılı dönemini yaşıyor. Üç büyük kulübümüz futbolun lokomotifi. Ancak ne zaman biraraya gelseler sahadaki rekabeti toplantılara taşıyorlar. Bu yüzden bugün onları davet etmedik” ifadelerini kullandı.

Kritik gün
Anadolu kulüplerinin başkentteki görüşmesinden somut bir karar çıkmazken, yarın Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği ve yayıncı kuruluş Digitürk yetkililerinin katılacağı bir toplantı yapılacağı kaydedildi. Yayıncı kuruluşun sözleşmesinin iki yıl daha uzatılması talebinin ele alınacağı bu oturumda, Anadolu kulüplerinin de yayın dağılım kriterlerinin değiştirilmesi önerisini masaya koyacağı vurgulandı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz