Alemdesin.Net Web Sitemiz'e- Hoşgeldiniz

Atabeyler davası sonuçlandı

Atabeyler davası sonuçlandı sitemize 18 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Başbakan Erdoğan’a suikast düzenleyeceği iddia edilen Atabeyler Çetesi’yle ilgili dava da beraat..

Ergenekon davasından önce ‘derin devlete yönelik ilk operasyon’ olarak anılan ‘Atabeyler’ davası sonuçlandı. Başbakan Erdoğan’a suikast ve darbeye teşebbüsle suçlanan ikisi yüzbaşı 9 sanık beraat etti. Dava sürerken askerler görevden alındı. Hukukçular şimdi bu soruyu tartışıyor: Peki bundan sonra ne olacak?

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli rütbeli askerlerin kurduğu iddia edilen ve 2006’da gözaltına alınan Atabeyler Çetesi’yle ilgili davada karar çıktı. Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi, Başbakan Tayyip Erdoğan’a suikast düzenleyeceği de ileri sürülen ‘Atabeyler Çetesi’ davasında 9 sanığın beraatına karar verdi.

MAHKEME HEYETİNİN GEREKÇESİ

Mahkeme heyeti, “Hükümetin görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs suçu için anlaşmak suretiyle TCK’nın 316’ncı maddesine muhalefet etmek suçunun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle” sanıklar Murat Eren, Erkut Taş, Yasin Yaman, Yakup Yayla, Yunis Akkaya, İsmail Binici, Mehmet Karatepe, Cemal Hasan Özdeş ve Mustafa Raşit Çavdar’ın beraatına karar verdi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz