Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Aybaba: İsteseydim Federasyon Başkanı olurdum

Aybaba: İsteseydim Federasyon Başkanı olurdum sitemize 18 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Samet Aybaba, siyasilerle hep iç içe olduğunu ama bunu asla kullanmadığını söyledi.

Beşiktaş teknik direktörü Samet Aybaba, “Beşiktaş’a geç geldim ama gençlere güvenerek başaracağım. Alex Ferguson kadar değilim ama ondan daha çok tecrübe yaşadım” dedi.

Siyah beyazlı camia kadar, bütün futbol dünyasının da ekonomik krizdeki Beşiktaş’ta neler yapacağını merakla beklediği Samet Aybaba, başarıya gençlerle gideceğini söyledi. Aybaba, Avusturya kampında Hürriyet’e konuşurken, futbol yaşamından, siyasi ilişkilerine kadar birçok konuda ilginç açıklamalarda bulundu:
– Türkiye’de en çok genç yetiştiren teknik adamım. Kimse gençlerden korkmasın. Gelecek onlarda. Bana ‘Ne yapıyorsun’ diyenler var. Çünkü gençlere inanmamdan korkuyorlar. Gençler çıkarsa menajerler ülkemize astronomik fiyatlarla oyuncu satamayacaklar. Rant çevrelerini korku sardı. İddia ediyorum 78 milyonluk ülkemizde 80 tane genç çıkartamıyorsak bu ayıp hepimize yeter.
– Türk futbolunu popülist düşünceler yüzünden batırma noktasına geldiler. Benim Muhammed’im benim Ümit’im, benim Mertcanlarım iddia ediyorum yurt dışından milyon Eurolara getirilenlerden az değil, aksine artıları var, yürekleri var. Beşiktaş’ta yeni Metin, Ali Feyyazlar, Ulviler yetişiyor. herkes bunu bilsin.”

BEŞİKTAŞ’A GEÇ GELDİM AMA BAŞARACAĞIM

– “Gençlerbirliği, Trabzonspor gibi önemli takımlara ekonomik imkansızlıklar içinde Türkiye Kupası kazandırmanın gurununu yaşıyorum. Önemli olan yönetime aklına esen oyuncuyu aldırıp da kulübü borcun içine sokmamak. Gençleri bulup yetiştiriyor ve çıkartıyorsan o zaman teknik direktörsün.”
– M.United Teknik Direktörü Alex Ferguson’un sadece ülkesine değil dünya futboluna kazandırdığı gençler örnek alınmalı. Ferguson kadar değilim belki ama onun bilgi ve tecrübesinden çok fazla deneyimler yaşadım. Her şeyden önce ekonomik yönden sınırlı kulüplerde 20 yıldır çalışıyorum. Beşiktaş’a geç geldim ama başaracağım. Çünkü kaptanlığını yaptığım kulübüme başarı borcum var. Taraftarlarımızla hedeflerimize yürüyeceğiz.

– Futbol yaşamı boyunca siyasilerle hep iç içe oldum. Ben sosyal insanım. Her siyasi görüşten dostum var. Fakat bunların hiçbirini kullanmadım. İsteseydim rahmetli Turgut Özal döneminde futbol federasyonu başkanı bile olabilirdim. Buna tenezzül etmedim. Hiçbir zaman işlerimde siyasi iradeyi kullanmadım. Alın terimle teknik görevimi sürdürdüm. sürdürmeye de devam edeceğim.
– Her gittiğim yerde kimseye eğilmeden bükülmeden çalıştım. Fikrimi de açık açık her yerde söyledim. Çünkü bulunduğum ortamdaki herkes benim dostlarım, ağabeylerim, kardeşlerim. Onlarla her zaman için fikir alış verişinde bulunurum. Bana kalırsa yaşayan her birey siyasi ortamda bulunmalı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz