“Biber gazı için ayağa kalkanlar Gazze için nerede?”

yorum yok
okuma
1 Ağustos, 2014

Seçim çalışmaları kapsamında Mardin’de düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın İsrail’in Gazze saldırıları karşısında sessiz kaldığını ifade ederek “Taksim’de polisimiz gaz kullandı, su kullandı diye Avrupa Birliği, Avrupa ülkeleri, Batılı ülkeler bize demokrasi dersi vermeye yelteniyordu. Biber gazı için ayağa kalkan o demokratlar nerede?” dedi.

“BİBER GAZI İÇİN AYAĞA KALKAN O DEMOKRATLAR NEREDE?”

Taksim’de vandallar şiddet eylemleri yaparken, uluslararası medyanın oraya toplanıp saatlerce canlı yayın yaptığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Ukrayna’da, Mısır’da gençlerin ülkelerini tahrip eden eylemleri saatlerce, günlerce yayınlanıyordu. Taksim’de polisimiz gaz kullandı, su kullandı diye Avrupa Birliği, Avrupa ülkeleri, Batılı ülkeler bize demokrasi dersi vermeye yelteniyordu. Biber gazı için ayağa kalkan o demokratlar nerede? Polis su kullandı diye özgürlükten bahsedenler nerede? Sağa sola parmak sallayan, güya demokrasi, insan hakları dersleri veren o mütekebbirler nerede? Hiç sesleri çıkmıyor. Gazze’de ölen bebekleri, çocukları görmüyorlar. İstedikleri kadar sırtlarını dönsünler, istedikleri kadar görmezlikten, duymazlıktan gelsinler, o Gazzeli bebeklerin, o Gazzeli çocukların kanlı, masum yüzleri her birinin rüyasına girecek ve her birine ebediyen kabus olacaktır.”

“ORTA DOĞU’DA HİTLER YENİDEN DİRİLİRKEN DÜNYA NE KADAR SEYREDECEK?”

“İsrail’de bir grup sokağa çıkmış, ‘Yarın okul olmayacak, Gazze’de çocuk kalmayacak” diye slogan atıyor” diyen Erdoğan, “Biz, İsrail yönetimini Hitler’e benzetince beyefendiler rahatsız oluyor. Bu İsrail yönetiminin Hitler’den ne farkı var? Bu İsrail yönetiminin Naziler’den ne farkı var? Orta Doğu’da faşizm yeniden canlanırken, Orta Doğu’da Hitler yeniden dirilirken dünya bunu daha ne kadar seyredecek? Dünya harekete geçmek için daha ne kadar bekleyecek” dedi.


tayfun kucuk

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Larissa Otelleri İle Bu Yıl Tatile Doyacağınız Adresi Buldunuz! Yaz tatili ...

Eski Diyanet İşleri Başkanı Altıkulaç:''Oryantalistler Batı siyasetinde ve ...

Cumhurbaşkanı Macron:''Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?