Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Biletix Biletlerimizi Satmıyor

Biletix Biletlerimizi Satmıyor sitemize 14 Şubat 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Protest müziğin önemli temsilcilerinden Grup Yorum, 24 Şubat’ta Yalova’da, 25 Şubat’ta Bursa’da ve 26 Şubat’ta Kocaeli’de verecekleri konserin biletlerini Biletix’in satmama kararı aldığını açıkladı.

Daha önceki konserlerinin biletleri www.biletix.com adresi üzerinden satılan Grup Yorum’un üyelerinden İnan Altın, bu kez ret cevabıyla karşılaştıklarını belirtti.  Altın, Malatya’da Dünya Kadınlar Günü Etkinliği’ne katılmak ve Grup Yorum konseri bileti satmak gerekçeleriyle haklarında ‘terör örgütü propagandası’ suçundan dava açılan ve 1 ile 13 yıl arasında değişen hapis cezalarına mahkum olan 6 üniversite öğrencisini hatırlatarak, “Malatya’daki gençlerin biletlerimizi sattıkları için ceza alması sonrası, Biletix de ambargoya başladı” dedi. Biletix’in yasadışı bir iş yaptığını kaydeden Altın, “Kimse bizi terör örgütüne yardım ettiğimize dair sözlerle itham edemez. Baskının, bir başka çeşidiyle karşı karşıyayız.”

‘Boykot kampanyası başlatabiliriz’
Organizatör Ali Şenol ise Biletix ile yaptığı görüşmeyi şöyle anlattı: “Geçen çarşamba günü Biletix’e mail attım, konser biletlerinin satışı için. Ardından beni Biletix’in bir temsilcisi aradı ve üst yönetimin aldığı karar gereği biletlerimizi satamayacaklarını söyledi. Neden diye sorduğumda da Malatya olayını, bir yazı aldıklarını, kendilerinde Grup Yorum’un parayı PKK’ya aktardığı bilgisinin olduğunu söyledi. Bu konuşmanın kayıtları da vardır. Bu gerekçeyi yazılı olarak istedim. Ayrıca sözünü ettikleri gibi bir yazı varsa onu da istedim. Bizim Biletix ile uzun süreli bir sözleşmemiz var. Yasal haklarımızı kullanabiliriz.”

Biletix: Araştırıyoruz
Biletix’ten akşam saatlerinde yapılan açıklamada, “Grup Yorum konser biletlerinin satışına ambargo koyduğumuza yönelik açıklama ve yorumlar, hiç bir doğruluk payı içermemektedir. Satışın önünde hukuki bir engel olup olmadığının netleşmesinin ardından, her ticari işletme gibi organizasyon ile ilgili son kararımızı alarak uygulamaya koyacağız” denildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İlgili Terimler : , ,