Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

CANLI BOMBADAN ÇIKAN SAHTE KİMLİĞİN SIRRI?

CANLI BOMBADAN ÇIKAN SAHTE KİMLİĞİN SIRRI? sitemize 06 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

ABD Büyükelçiliğine intihar saldırısı düzenleyen DHKP-C’li teröristin sahte kimliğinin sırrı çözüldü.

 

Ankara'daki ABD Büyükelçiliği'ne düzenlenen canlı bomba saldırısında ilginç detay… DHKP-C'nin, militanlarına sahte kimlik yapmak için düzenlediği futbol turnuvasına katılanların kimliklerini kullandığı iddia edildi. Ankara'daki saldırıyı gerçekleştiren Ecevit Şanlı'nın üzerinden çıkan kimliğin kaynağı da bu turnuva.

ÖDÜL VERECEĞİZ

İddiaya göre DHKP-C, eylem yapacak militanlarına sahte kimlik bulabilmek için Temel Haklar Derneği üzerinden İstanbul'da futbol turnuvası düzenledi. Bu turnuvalarda 'ödül vereceğiz' denerek katılımcıların kimlikleri toplandı. Bu kimliklerden uygun görünenler sahte kimlik haline getirilerek eylem yapacak militanlara gönderildi.

KAYNAK AYNI

Akşam'ın haberine göre, Ankara bombacısının üzerinden de 40 yaşındaki İ.A. adına düzenlenmiş bir kimlik çıktı. Bu kimliğin kaynağını araştıran polisin ulaştığı adres de aynıydı: Futbol turnuvası.

2 AY ÖNCE ALMIŞ

İstanbul terörle mücadele polisi hemen kimliğin gerçek sahibine ulaştı. İ.A. ifadesinde, olacaklardan habersizce Okmeydanı'nda örgütün düzenlediği turnuvaya katıldığını söyledi:'Kimliğimi kaybetmedim. Turnuvayı düzenleyenlere verdim.'

KİMLİKLER ALMANYA'YA

Şanlı'ya bu kimliği geçtiğimiz ay örgüte yönelik operasyon kapsamında tutuklanan Temel Haklar Derneği yöneticilerinden Doğan.K.'nın verdiği belirlendi. Yürüyüş Dergisi'nin bürosundaki 7 demir kapı arkasındaki odada yakalanan Doğan K., özel şifreli düzenekle kimlikleri Almanya'ya göndermiş. Şanlı'ya kimlik burada verilmiş.

Saldırıya bir kala!

Ankara'daki ABD Büyükelçiliği'ne yönelik intihar saldırısını DHKP-C üstlendi. Eyleme gerekçe olarak Türkiye'deki ABD ve NATO üslerini gösteren örgüt, açıktan Başbakan Erdoğan'ı da tehdit etti. DHKP-C, açıklamayla birlikte Ecevit Şanlı'nın eylem öncesinde beline sardığı bombayla çekilmiş fotoğraflarını da yayınladı.

Canlı bomba Ecevit Şanlı'nın saldırı öncesi son görüntüleri de ortaya çıktı. Anadolu Ajansı'nın abonelerine dün servis ettiği görüntülerde Şanlı, Paris Caddesi'nde yürürken görülüyor. Görüntülerde Şanlı, caddenin büyükelçilik tarafındaki kaldırımında tek başına yürüyor. Çok net olmayan görüntülerde, Şanlı'nın açık renk bir pantolon ve koyu renk bir mont giydiği; sol elinde beyaz bir poşet taşıdığı anlaşılıyor.

Dinlenmeye karşı sinyal bulucu

İstanbul polisinin DHKP-C'ye yönelik düzenlendiği son operasyonda 'legal' faaliyet gösteren derneklerin planları da deşifre edildi. Örgütün Türkiye sorumlusu K.K. Halkın Hukuk Bürosu'nda yakalandı. Büroda ve Yürüyüş Dergisi'nde yapılan toplantıların dinlenmesini engellemek için kullanılan iki adet jammer ve sinyal bulucu ele geçirildi.

Örgüt üyeleri, İdil Kültür Merkezi'nin düzenlediği Grup Yorum konserinde tanıştıkları Ö.S.'yi eyleme hazırladılar. Hedefte, Hayata Dönüş operasyonlarında cezaevi komutanı olan Binbaşı Zeki Bingöl vardı. Polisin operasyonuyla eylem engellendi.

Akşam

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İlgili Terimler :