Alemdesin.Net Web Sitemiz'e- Hoşgeldiniz

CHP’de artık ikinci adam yok

CHP’de artık ikinci adam yok sitemize 19 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kılıçdaroğlu: CHP’de ‘ikinci adam’ anlayışı bitti, kimse kahvede oturmayacak!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni yönetim anlayışını anlatırken “Artık ikinci adamlık dönemi bitti. Kimse kendini ikinci adam görmesin, ikinci adamı halk seçer. İl başkanları kahvede oturmayacak, MYK’deyim milletvekilliğim garanti dönemi de bitti” dedi. Kılıçdaroğlu, parti içi tartışmalarla ilgili olarak da “Kısır tartışmaların içine girenleri kimse kusura bakmasın partide tutmayacağım” uyarısında bulundu.

Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesi yazarı Ali Sirmen ile Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer ve parlamento büro şefi Türey Köse’nin kurultay sonrası hedefleri ve yeni yönetim anlayışıyla ilgili sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu’nun yanıtları ana başlıklarıyla şöyle:

ÖRGÜT DE DEĞİŞİME AYAK UYDURMALI

“Genel Başkan çalışkan, bu örgüte yansımıyor” eleştirileri anımsatıldığında, çarkları ağır işleyen bir makineyi hızlandırmaya çalışıyoruz. Bu da devasa bir makine ve bunu ayağa kaldırmak düğmeye basınca hemen olmuyor. Değişime ayak uydurması, gençleşmesi, yenilenmesi, dinamizm kazanması ve en önemlisi ideolojisini bilmesi gerekiyor. Bu açıdan parti okulunun açılması, kadroların yenilenmesi, seçimlerin yapılması ve bütün bunlar sisteme bir aktivite kazandırdı. Bir dinamizm var partide. Şimdi bunu Anadolu’ya yaymamız gerekiyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz