Davutoğlu: Ha Miloseviç ha Esadoviç | aLemDesin.Net,Sohbet,Chat,Haber,Oyun,Film,Sinema,Video,Şiir,Sohbet Odalari,Chat Odalari,Radyo,Müzik,Blog Sayfamıza Hoşgeldiniz

Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Davutoğlu: Ha Miloseviç ha Esadoviç

Davutoğlu: Ha Miloseviç ha Esadoviç sitemize 06 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

20 bin kişi öldü. Bu, Türkiye ölçeğinde 80 bin kişinin ölmesi demek. Bu nasıl liberallik, bu nasıl solculuk?

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Fransa’da Suriye ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yenişafak yazarı Ali Bayramoğlu, Davutoğlu’nun yaptığı önemli açıklamaları bugünkü köşesinde paylaştı.

İŞTE O SATIRLAR

Suriye: Ben rahat uyuyorum…

Bana dönük eleştiriler hep oldu. Saldırılması en kolay insandım başdanışmanken. Hamas, eksen kayması, benzeri tartışmalarda hep ben suçlandım. Bakan olduktan sonra da devam etti, bu. Son dönemde ise bu ciddi bir kampanyaya dönüştü. Suriye krizi aslında, bir turnasol kağıdı. Eleştiriler bazen İslami, bazen liberal, bazen ulusalcı kesimden geliyor. Bunlar Türkiye’de siyasi kültürü etkileyen üç akım. Eleştirilere kulak veriyor, kendime bakan olmasaydım da ne refleks verirdim, sorusunu soruyorum. Bir aydın olarak yapıyorum bu sorgulamayı. Ben gece yattığımda bu muhasebeyi yapıyorum ve kendimle barışığım. İlkeliyim. ABD’nin İran yaptırımlarına hayır derken de ilkelerden yola çıktık, Suriye’de de ilkeli davranıyoruz. Üç ilkem var.

Liberallere ve solculara yanıt…

Önce neye bakarım insan olarak? İnsanlık onuruna ve özgürlüğe, evrensel değerlere… Peki, buradan hareketle bizi tenkit edenler, Suriye rejimiyle nasıl aynı çizgide olabiliyorlar? Bu ülkede 27 işkence merkezi var. 20 bin kişi öldü. Bu, Türkiye ölçeğinde 80 bin kişinin ölmesi demek. Bu nasıl liberallik, bu nasıl solculuk? Ben kendi adıma gece rahat uyuyorum.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz