Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Diyarbakır’da facia son anda önlendi

Diyarbakır’da facia son anda önlendi sitemize 19 Mart 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Diyarbakır’da Nevruz kutlamaları yapılan alana sokulmak istenen uzun namlulu silahlar ele geçirildi.

Diyarbakır polisi, izinsiz kutlamaların yapıldığı nevruz alanına sokulmak istenen uzun namlulu silahları son anda ele geçirdi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Polis, sabah saatlerinde Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde korsan kutlamaların yapıldığı Nevruz Parkı'na gitmek isteyenlere izin vermedi. Kalabalığın her geçen saat artması üzerine polis ile göstericiler arasında gerginlik yaşandı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olaylar üzerine güvenlik çemberini Kantar Kavşağı ile Sento Caddesi'ne kadar geri çekti. Vatandaşların belirli noktalardan nevruz alanına girmesine izin verdi. Şehrin bir çok noktasında güvenlik önlemi alan polis, bir ihbar üzerine Şanlıurfa plakalı bir aracı kutlamaların yapıldığı alana girmek üzereyken durdurdu.

Aramalarda aracın bagajında uzun namlulu silah çıktı. Bir pompalı av tüfeğinin de olduğu silahlara el konuldu, araçtaki üç kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır polisi, iki hafta önce, terör örgütünün nevruz kutlamalarında vatandaşların üzerine ateş açmayı hedeflediğini ortaya çıkarmıştı.

Cihan

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İlgili Terimler :