Fatih Terim itiraf etti

yorum yok
okuma
22 Şubat, 2013

Schalke beraberliği sonrasında Fatih Terim’den hem zemin, hem oynanan futbol, hem de Sneijder, Drogba ve Burak için itiraf geldi..

Sahanın durumu hakkında şikayette bulunan Fatih Terim ; “Öncelikle kendi sahamızın rezaletiyle başlamak lazım. Maalesef çok kötü bir saha. Herkes şikayetçi maalesef. Güzel bir golle öne geçtik, bu seviyelerde yapılmayacak hatalar vardır, bu da yediğimiz gol. Semih kendi kalesine atabilirdi o olsa itiraz etmem ama 4’e 1’siniz top sizin ayağınızda, bu seviyede bu hatalar olmaz. Birinci golle yediğimiz gol arası net pozisyonlarımız var. Çok fırsat yakalamıyorsunuz, yakalarsanız atacaksınız. 1-0’la girsek devreye o da başka bir şey. O gol morali bozdu, tekrar toparlamak istedik, biz de yaklaştık onlar da ama olmadı” dedi..

Fatih Terim beraberlikle sonuçlanan maçın ardından sözlerini şu şekilde sürdürdü;

…Drogba Galatasaray takımının içinde erimiş pozisyonda değil. Posta pulu gibi yapışmış durumda. Ama yine de faydalı şeyler yapmaya kalktı. Sneijder ondan daha evvel gelmesine rağmen çok daha uyumsuz. Eboue yedek, Sabri oynuyor. Yani Galatasaray takımında saz heyetinin henüz akordu ahenkli değil. Ayrı telden sesler çıkıyor…

“Ancak ikinci maç ne olur ne olmaz bilinmez, daha vaktimiz var ancak bugün itiraf etmek gerekirse çok iyi değildik. Bunu kabul etmek gerekir. Zaman zaman fırsatlar yakaladık, oyunun kopması ikinci golle olabilirdi. İlk yarı bence akıllı ve doğru çıkan G.Saray vardı. Doğal olarak baskı yapamadık. Henüz Sneijder, Drogba, Burak bunlar prese çok gelemediği için o düzende oynadık. Çabuk çıkarak pozisyon yakaladık ama bu seviyede hayati kötü hatalar maalesef santra yapmaya zorluyor. Kornerde Hamit’le atarken, herkes alabilecekken gol yemek morali bozdu, ümitsizliğe götürdü oyuncuları. Ne onlar atabildi ne biz ikinci golü ama ikinci rauntta elimizden geleni yapacağız”.

“Sneijder’i aldık, Riera içe geldiğinde yalnız kaldı. 3’e 1 oynayınca eksiği göze almalıyız. Oyuna 1-0 girsek başka değişiklik de yapabilirdik ama 1-1 olunca santrforu bozamadım. Burak’la Drogba’nın pozisyonları ayrı, skor bana aldırmadı Drogba’yı. Skor başka olsa başka şeyler yapabilirdik”.

“Rövanşta bir 90 dakika daha yok. Buna göre oynayacağız. Daha iyi zeminde olacağımız kesin, öbür 90 dakika olacağı için başka şekilde düşünmek lazım. Bugün skor olarak bunu alabilirdik, buna ve yediğimiz golün kötülüğüne üzgünüm”.

“Mutluyum Burak Yılmaz adına, her geçen gün eksiklerini gidermek için çalışıyor, bundan dolayı memnunum. Zamanla saha içinde daha az top kaybedecek ve koşacak. Bugün yine atabilirdi, ikinci yarı Drogba kendisi götürebilirdi, kırmızı kart penalı olabilirdi.. Ümit ederim ki gollerine Schalke’de de devam eder”.


Bir önceki yazımda « makalem var.
tayfun kucuk

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Erkan Zengin EURO 2016'yı bekliyor... ...

Sezonun son maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupasını almak ...

Türkiye Kupası finalinde Galatasaray'a yenilen Fenerbahçe, sezonu kupasız ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?