“Gazze için hava köprüsü kurmak istiyoruz”

yorum yok
okuma
7 Ağustos, 2014

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bir özel televizyon kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Türkiye’nin Gazze’deki yaralıların getirilmesi için bir hava köprüsü kurmaya dair çalışmalarının olduğunu söyleyen Davutoğlu, “Ağır yaralıları getirmek için, ambulans uçaklardan oluşan bir hava köprüsü kurmak istiyoruz” derken, bu konuda önlerinde iki sıkıntının olduğunu belirtti.

Birinci sıkıntının, “Gazze içindeki yaralıların havaalanına nakli” olduğunu kaydeden Davutoğlu, ikinci sıkıntının ise “Mısır ya da İsrail’in havaalanını açması” olduğunu ifade etti. Davutoğlu, bu konuda görüşmelerinin sürdüğü belirterek, hava köprüsünün kurulamaması halinde bölgede bir sahra hastanesinin kurulmasının planlandığını ve sağlık bakanlığından ekiplerin derhal bölgeye intikal edeceklerini açıkladı.

Şu an 72 saatlik ateşkesi uzatmak için gerekli temasları sürdürdüğünü belirten Davutoğlu, Gazze’deki en büyük ihtiyacın ise su ve elektrik olduğunu kaydetti.

“İSRAİL’İN EN FAZLA ZAİYAT VERDİĞİ SAVAŞ OLDU”

Davutoğlu, 2009 ve 2012’deki Hamas-İsrail savaşlarında da sürecin içinde olduğunu ve yakından bildiğini kaydederek, “İsrail’in en fazla zaiyat verdiği, uluslararası alanda en fazla yıprandığı ve kendi içinde en fazla travma yaşadığı savaş, bu savaş oldu” dedi.

2006’da Başbakan başdanışmanı görevindeyken Halit Meşal ile görüşmesinin arıdan, Türkiye’de “amiral gazete” olarak nitelendirilen bir gazetede, kendisinin boy fotoğrafının yayınlandığını ve “Hamas’ın ardından da o çıktı” şeklinde ifade kullanıldığını anımsatan Davutoğlu, “Şu anki kara kampanyayı yapanlar, o zaman da onlardı” dedi.
 


tayfun kucuk

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Larissa Otelleri İle Bu Yıl Tatile Doyacağınız Adresi Buldunuz! Yaz tatili ...

Eski Diyanet İşleri Başkanı Altıkulaç:''Oryantalistler Batı siyasetinde ve ...

Yıldırım, ABD'nin başkenti Washington'daki temaslarını tamamlayarak New York'a ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?