Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

HAS Parti’de toplu istifa

HAS Parti’de toplu istifa sitemize 18 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Numan Kurtulmuş’un AK Parti’ye geçme ihtimali, parti içinde tepkilere neden oldu..

Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi’nde Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) İlçe Başkanlığı’nın 22 kişilik asil ve yedek üyeleri, genel başkanlarının AK Parti’ye geçme ihtimalinin bulunduğunu belirterek partiden istifa ettiklerini duyurdu.

‘TEPKİ NEDENİYLE İSTİFA ETTİK’

HAS Parti Şarköy İlçe Başkanı Ali Yaşar Ak, tepki nedeniyle istifa ettiklerini söyledi. Ak, “1 Kasım 2010 tarihinde Şarköy İlçesi’nde kurucu üyesi ve yönetiminde olduğumuz Numan Kurtulmuş başkanlığındaki HAS Parti, kuruluş amacından uzaklaşıp AKP saflarında siyaset yapma anlayışı içine girmiştir.

‘AKP SAFLARINA GEÇMESİNİ İÇİMİZE SİNDİREMİYORUZ’

Numan Kurtulmuş’un dürüst, ilkeli ve medeniyet siyaseti yapacağına söz vermesi ve Türkiye’de özlenen siyaset anlayışına bizleri inandırması dolayısıyla Şarköy ilçe teşkilatını kurup siyaseti doğru yerde doğru insanlarla yapma anlayışında olduk. Ne yazık ki öyle olmadığı son yaşanan olaylarda ortaya çıktı. ‘Harun gibi geldiler, Karun gibi oldular, Selamlaşmayacağım ve Firavunlaşmayacağım’ diyerek gönderme yaptığı AKP saflarına geçmesini içimize sindiremediğimiz için HAS Parti’den istifa ediyoruz” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz