Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Hesap adamı Ünal Aysal

Hesap adamı Ünal Aysal sitemize 18 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Galatasaray 27 milyonu kasaya koydu.

G.Saray Kulübü’nün 328 milyon dolara ulaşan borcunu Mart 2013’te 100 milyon dolar seviyesine düşüreceklerini iddia eden Başkan Ünal Aysal’ın, pahalı transferlerle bu hedefe nasıl varacağı son günlerin en çok tartışılan konularından biri… Bazıları Aysal’ın transfer hamlelerini gereğinden fazla cesur bulurken, bazıları da Sarı-Kırmızılı kulübün yükselişine dikkat çekip, ‘Ünal Aysal iyi bir hesap adamıdır. Mutlaka bir bildiği vardır. Transfer yaparken mutlaka hesabını kitabını yapmıştır’ yorumunu yapıyor.

ÜNAL AYSAL HESAP ADAMI

Ama Galatasaray’ın son dönemde elde ettiği gelirler, ikinci görüşü savunanları haklı çıkarır nitelikte. Sarı-Kırmızılı kulübün yeni sezon için 40 bin adet kombine bilet satarak rekor kırdığını, talep sürmesine rağmen satışların durdurulduğunu geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti.

“G.SARAY kombine bilet satışlarından ne kadar gelir elde etti?”

SENEYE PARA BASACAK

Sarı Kırmızılı kulüp bugüne dek renklerine bağladığı Burak Yılmaz, Hamit ve Dany’nin bonservisleri için toplam 19 milyon 800 bin euro (43 milyon 560 bin TL) ödeyecek (Umut’un kiralama bedeli açıklanmadı). Yuvarlak hesapla 43.5 milyon lira tutan bonservis bedellerinin yüzde 61’i kombine kart satışlarından sağlanmış oldu.

Galatasaray yönetimi, diğer gelir kalemleri ile birlikte 2012-2013 sezonu sonunda 260 milyon lira kazanmayı hedefliyor. Performansa bağlı olarak yayın havuzundan 65 milyon; maç günü gelirleri, saha içi reklamları, kombineler ve bilet satışları ile birlikte stattan 90 milyon; Şampiyonlar Ligi’nden 60 milyon; sponsorlardan 18 milyon ve ürün satışlarından 30 milyon lira bekleniyor. Bu rakamların toplamı ise 260 milyon lirayı aşıyor.

Akşam

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz