İlk 150 üniversite arasına giren tek Türk üniversitesi

yorum yok
okuma
6 Temmuz, 2012

İstanbul Üniversitesi, dünyanın en iyi 150 üniversitesi arasına girdi

İstanbul Üniversitesi (İÜ), ”Bilim Alanı Bazlı Dünya Üniversite Sıralaması”nı yayınlayan Quacquarelli Symonds (QS) tarafından ”İletişim ve Medya Çalışmaları” alanında dünyanın en iyi 150 üniversitesi arasında gösterildi. Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, QS’nin geçen ay açıklanan sıralamasında, ODTÜ, İTÜ, İstanbul, Boğaziçi ve Bilkent üniversiteleri, çeşitli bilim alanlarında ilk 200 listelerine girdi.

5 TEMEL ALAN 29 FARKLI BİLİM ALANI

5 temel alanda gruplanan 29 farklı bilim alanında yapılan araştırmalarda da Türkiye, listelerin 15’inde yer aldı. Açıklamada görüşlerine yer verilen İÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydemir Okay, fakültenin öğretim üyelerinin, üniversitenin Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi desteğiyle uluslararası çalışmalarını artırdığını belirtti. İletişim sektörü ve eğitimi konusunda yapılan çalışmaların kazanımlarına ulaşmaya başladıklarını ifade eden Okay, şunları kaydetti:

ÜLKEMİZ ADINA GURUR VERİCİ

”Fakültemizin uluslararası akreditasyon süreci ve kadromuzun uluslararası akademik yeterliliğe ilişkin özverili çalışmaları uzun süredir göz ardı edilmeyecek boyutlardaydı. Fakültemizin temsil ettiği ‘İletişim ve Medya Çalışmaları’ alanında, üniversitemizin uluslararası görünümü, öğretim üyesi-öğrenci oranı ve akademisyen başına düşen bilimsel atıf sayısında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alması ülkemiz adına gurur verici.”


Benzer Yazılar

Larissa Otelleri İle Bu Yıl Tatile Doyacağınız Adresi Buldunuz! Yaz tatili ...

Eski Diyanet İşleri Başkanı Altıkulaç:''Oryantalistler Batı siyasetinde ve ...

Cumhurbaşkanı Macron:''Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?