Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Merkel’den Rusya’yı şaşırtan Esad teklifi

Merkel’den Rusya’yı şaşırtan Esad teklifi sitemize 05 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Rus Bakan Almanya’nın Esad teklifine çok kızdı: ŞAKA MI BU

Lavrov, Moskova’da Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle ile yaptığı görüşmeden sonra, Almanya ‘nın Haziran’da Rusya’nın Esed’e siyasi sığınma hakkı vermesi fikrini sunduğunu belirterek, “Biz, bunun şaka olduğunu düşünüyoruz” dedi.

RUSYA: AMERİKA İLE BUNU TARTIŞMAYIZ

Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sergey Riabkov dün, Esed’e siyasi sığınma hakkı vermesi konusunda Washington ‘ın Rusya’yı ikna etmeye çalıştığına ilişkin basında yer alan haberlerden sonra, ” ABD ile Esed’in geleceğinin tartışılmayacağını” belirtmişti.

RUS GAZETESİ İDDİA ETMİŞTİ

Suriye’de ulusal geçiş hükümeti kurulması konusunda batılı ülkelerle anlaşan Rusya’ya, Esed’e siyasi sığınma hakkı vermesi için baskı yapıldığı iddia edilmişti. Kommersant gazetesine konuşan bir Rus diplomatik kaynak, “Batılı ülkeler, özellikle de ABD etkin şekilde Suriye liderine siyasi sığınma hakkı verilmesi için Rusya’yı ikna etmeye çalışıyor. Ancak bizim henüz böyle bir planımız yok” demişti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz