Müslüm Gürses’in doktorundan açıklama

yorum yok
okuma
2 Mart, 2013

Müslüm Gürses'in doktorundan açıklama

Müslüm Gürses’in doktorundan açıklama

Kasım ayında by-pass ameliyatı geçiren; sonrasında karaciğer ve böbrek yetmezliği sorunu yaşayan, 60 yaşındaki efsane sanatçı Müslüm Gürses’ten kötü haber geldi.

Ünlü sanatçının doktoru bir açıklama yaparak: “Müslüm Bey’in durumunda son günlerde olan durumundan farklı bir şey yok. Genel durumu iyi değil, iyiye gitmiyor. Halen yoğun bakımda ve makinaların desteğiyle hayatını sürdürmekte. Kaybedebiliriz, fakat şu anda beyin ölümü gerçekleşmiş değil. Akciğer sorunu tam olarak çözülemedi. Akciğer makinesi ile solunum desteği yapıyoruz. Kolunu bacağını oynatıyor ancak bilinci yerinde değil. Tedavisi yoğun bakım şartlarında sürüyor. Şu an hayatta. Beyin ölümünün gerçekleşmesi için bazı kriterler vardır. Bu kriterler ölçüsünde beyin ölümü gerçekleşmiş değil” dedi.

Çıkan haberler üzerine Gürses’in eşi Muhterem Nur da hastaneye geldi. Ağladığı görülen Nur, girişte basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

SAĞLIK BAKANI’NDAN ZİYARET
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yoğun bakımda tedavisi devam eden Müslüm Gürses’i ziyaret etti.

Müezzinoğlu, ziyaretin ardından hastane çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, hastane ve hekimlerin hep beraber ekip halinde değerli sanatçıya her türlü tıbbi desteği verdiğini söyledi.

Mehmet Müezzinoğlu, ”Onun dışında biz de yapılabilecek ne varsa yapmak adına, ekibe destek olmak için yanlarındayız. Bir taraftan ekip çalışacak, bir taraftan da biz dua edeceğiz” dedi. Sanatçının şu anda nefes alıp verebildiğini kaydeden Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

”Milletimizden ve sevenlerinden, değerli sanatçımıza dua etmelerini ve sabırla beklemelerini istiyoruz. İnşallah daha güzel olur, daha iyi olur, temennimiz o. Çok iyi bir ekip var, devamlı takip eden dinamik bir yapı var, yapılabilecek ne varsa yapabilen, bugün dünya çapında imkanları buraya taşıyan bir anlayış var. Ama neticede tıp bir noktaya kadar geliyor. Şu anda tıbben yapılabileceklerin azamisi yapılıyor, diğer taraftan da manevi olarak dua etmeye devam ediyoruz. Ben yakınlarına, sevenlerine, milletimize sabır diliyorum.”

KILIÇDAROĞLU ZİYARET ETTİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memorial Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavisi devam eden Müslüm Gürses’i ziyaret etti.Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur ile yaklaşık 20 dakika görüşen Kılıçdaroğlu, ayrıca doktorlardan bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu, ”Sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Ancak doktorlar ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Eşiyle görüştüm. Allah’tan şifalar diliyorum. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşur ve huzur içinde evine döner. Sanatçı dostları onu merak ediyor, Türkiye onun durumunu merak ediyor. Müslüm Gürses, Türkiye’nin ortak paydasıdır, bir değeridir. Sağlığına kavuşması için büyük arzu duyuyoruz. Geçmiş olsun diyorum.” dedi.

SANATÇI DOSTLARI HASTANEYE GELDİ

Geçirdiği by-pass ameliyatının ardından 4 aydır yoğun bakımda tutulan sanatçı Müslüm Gürses’in sağlık durumuna ilişkin sabah saatlerinde çıkan iddialar üzerine Gürses’in sanatçı dostları hastaneye geldi. Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Selami Şahin’in yanı sıra Sezen Aksu da hastaneye koşanlar arasındaydı. Gürses’in eşi Muhterem Nur’la görüştükten sonra hastaneden ayrılırken basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Aksu, “Yaşıyor, beyin ölümü de gerçekleşmiş değil, doktorlar söyledi. Onun için dua etmek lazım. Ümit kesilmez diyorum ben. Sosyal medya çalkalanmış, fakat beyin ölümü diye bir şey yok yani şu anda” dedi.


Bir önceki yazımda « makalem var.
pinar pinar

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Evliya Çelebi Derneği tarafından organize edilen Seyahatname okumaları, dernek ...

Atmaca53 Turizm 2013 yılında başlatmış olduğu uçaklı yurtiçi ve yurtdışı ...

Bursa'nın İnegöl ilçesi Çitli Mahallesinde dere yatağında 7 bin yıllık ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?