Alemdesin.Net Web Sitemiz'e- Hoşgeldiniz

PKK’ya tarihinin en büyük darbesi vurulacak

PKK’ya tarihinin en büyük darbesi vurulacak sitemize 18 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Diyarbakır’da terör örgütüyle bağlantılı bugüne kadar ki en büyük uyuşturucu operasyonu başlatıldı.

Diyarbakır’ın 3 ilçe ve 15 köyünde yaklaşık bin 700 personelin katılımıyla terör bağlantılı uyuşturucu operasyonu başlatıldığı bildirildi.

FİNANS KAYNAKLARI VURULACAK

Vali Mustafa Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, terör örgütünün finans kaynağı uyuşturucuya yönelik olarak ilde bugüne kadarki en büyük operasyonun başladığını belirterek, operasyonla terör örgütünün finans kaynaklarına darbe vurulmasının planlandığını kaydetti.

OPERASYONA 55 TİM KATILIYOR

Diyarbakır’daki tüm güvenlik birimlerinin katılımıyla planlı bir şekilde yürütülen büyük operasyonun, bugün saat 04.00 sıralarında başladığını açıklayan Toprak, şu ifadelere yer verdi: ”Terör örgütünün finans kaynağı uyuşturucuya yönelik Lice, Hazro, Kocaköy ilçelerini kapsayan yaklaşık 300 hektarlık bir hedef alan üzerinde operasyon başladı. Operasyona, terörün etki ettiği alanda Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde sağlanan güvenlik çemberinde, 31 jandarma özel harekat ve komando timi, 7 polis özel harekat timi, 17 geçici köy korucusu, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün başta narkotik ve kaçakçılık olmak üzere güvenlik, terör ve istihbarat birimlerinin görevlileri ve ilgili ilçe jandarma personelleri katıldı. Operasyonda toplam 55 tim, 2 jandarma Skorsky helikopteri, 2 polis Skorsky helikopteri, 10 jandarma kobra zırhlı aracı, 6 emniyet kobra zırhlı aracı ile diğer zırhlı araçlar yer alıyor.”

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz