Alemdesin.Net Web Sitemiz'e- Hoşgeldiniz

Polise uzaktan kumandalı bombalı tuzak

Polise uzaktan kumandalı bombalı tuzak sitemize 18 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Adana’da Öcalan mitingine izin verilemyince PKK yandaşlarının polise uzaktan kumandalı tuzak kurduğu ortaya çıktı.

Adana’da bölücü terör örgütü yandaşlarının ‘Diyarbakır’da terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a özgürlük’ mitingine izin verilmeyişini bahane ederek polise bombalı tuzak kurduğu ortaya çıktı. Polisin dikkati sayesinde bulunan tahrip gücü yüksek bomba etkisiz hale getirildi.

UZAKTAN KUMANDALI BOMBALI TUZAK

14 Temmuz’da Diyarbakır’da bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a özgürlük adı altında yapılacak mitinge izin verilmemesi üzerine, bölücü terör örgütü yandaşları bir gün sonra merkez Seyhan ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde korsan gösteri yapmak istedi. BDP mahalle temsilciliği önünde toplanan bir grup, barikat kurdukları sokağı kapattı. Yolu açmak isteyen çevik kuvvet ekiplerine molotof kokteyli ve taşlarla saldıran grup zırhlı bir polis aracı da yakmak istedi.

Bu gösterilerin yapıldığı saatlerde, terör örgütü yandaşlarının Seyhan ilçesi Güney Kuşak Bulvarı üzerine tahrip gücü yüksek bomba yerleştirdiği ortaya çıktı. Hedefin terörle mücadele şubesi ekiplerinin olduğu bombalı tuzak polisin dikkati sayesinde bulundu. Konserve tarzı kutunun içerisine el yapımı patlayıcı madde yerleştirip, piknik tüpü ile takviye edilerek tahrip gücü arttırıldığı belirlenen bombanın uzaktan kumandalı olduğu saptandı. Bomba imha uzmanlarınca, uzaktan kumandanın çalışmaması için jammer kullanılarak etkisiz hale getirilen bombanın faillerinin yakalanması için ise çalışmalar sürüyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz