Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Rektör üniversitede istihbarat birimi kurmuş

Rektör üniversitede istihbarat birimi kurmuş sitemize 11 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Mersin Üniversitesi rektörü emekli Albay Uğur Oral’ın, 28 Şubat sürecinde özel güvenlikçilerden bir istihbarat birimi kurduğu ortaya çıktı.

 

28 Şubat sürecinin yaşandığı yıllarda Mersin'de öğretmenlik yapan Tunay Alkan, Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'na, dönemin Mersin Üniversitesi Rektörü emekli Albay Uğur Oral tarafından YÖK Başkanı Kemal Gürüz 'e gönderilmiş fişlemeleri içeren bir belge sundu.


Tunay Alkan bu fişlemelerden, bazı kişilerin, görev yaptığı Mersin Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'ne gelip kendisiyle ilgili bilgi istemesiyle haberdar olmuş. Oral'ın, işe aldığı özel güvenlikçiler vasıtasıyla bilgi topladığı ve bu bilgileri dönemin YÖK Başkanı Kemal Gürüz ile paylaşarak işlem yapılmasını istediği iddia ediliyor.
28 Şubat sürecinde Mersin Üniversitesi rektörü olarak görev yapan emekli Albay Uğur Oral, ikinci defa Mersin Üniversitesi rektörlüğüne dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından atandı. Balyoz tutuklusu emekli Orgeneral Çetin Doğan'la da, Uluslararası Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde birlikte görev yaptı.

KAYNAK:Samanyoluhaber

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İlgili Terimler :