Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Saldırının Arkasında İran Var

Saldırının Arkasında İran Var sitemize 14 Şubat 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Netanyahu Hindistan ve Gürcistan’da İsrailli diplomatları hedef alan saldırıların arkasında İran’ın olduğunu iddia etti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hindistan ve Gürcistan’da İsrailli diplomatları hedef alan saldırıların arkasında İran’ın olduğunu iddia etti.

Binyamin Netanyahu, partisi Likud milletvekillerinin katıldığı bir toplantıda yaptığı açıklamada, Yeni Delhi ve Tiflis’teki saldırıların arkasında İran’ın olduğuna inandığını söyledi.

İsrail’in son aylarda Azerbaycan, Tayland ve başka yerlerde de saldırıları engellediğini belirten Netanyahu, “Bütün bu olaylarda, saldırıların arkasındaki unsurlar İran ve yardımcısı Hizbullah…” diye konuştu.

Hindistan’da, İsrail Büyükelçiliğine ait bir otomobilde meydana gelen patlamada 2 kişinin yaralandığı bildirilmişti. Ayrıca, İsrail’in Tiflis Büyükelçisi İsak Gerberg’i hedef alan suikast girişiminin, Gürcü polisi tarafından engellendiği kaydedilmişti.

Gürcü basınında, Gerberg’in aracının alt kısmına el bombası monte edildiği ve bombanın Gürcü polisi tarafından etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz