Siirt’teki utanç davasına rekor ceza

yorum yok
okuma
6 Temmuz, 2012

Türkiye’nin utanç davalarından biri haline gelen olayla ilgili 21 sanığa toplam 257 yıl hapis cezası verildi..

Siirt’teki ‘utanç’ davasında, ilköğretim öğrencisi 4 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan ve aralarında bakkal, tuhafiyeci, kantinci, okul müdür yardımcısı ile kamu görevlilerinin olduğu 21 sanığa, 257 yıl hapis cezası verildi.

KIZLAR KORUMA ALTINA ALINMIŞTI

AHT’den Ahmet Yukuş ve Yücel Erturk’un haberine göre, Gazi İlköğretim Okulu öğrencisi 14 yaşındaki H.T. ve 16 yaşındaki ablası S.T. ile okul arkadaşları G.E. ve Ş.Y.’nin yaşadığı taciz ve tecavüz olayları, rehber öğretmene anlatmaları ile ortaya çıktı. H.T. ile S.T. ifadelerinde, 3-5 TL ile kandırılarak şahıslarla okulda, bakkalda, fırında, bahçede birlikte olduğunu söyledi. Olaydan sonra psikolojileri bozulan küçük yaştaki iki kız kardeş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından devlet koruması altına alındı.

BAKKAL İMAM KANTİNCİ MÜDÜR

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı ‘utanç’ olayı ile ilgili ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan aralarında bakkal, imam çocuğu, tuhafiyeci, kantinci, okul müdür yardımcısı ve kamu görevlilerinin bulunduğu 10’u tutuksuz 35 kişi hakkında dava açtı. Siirt Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 35 kişiden 14’ü, olayla ilgili haklarında somut delil tespit edilemediği için beraat ederken, 21 sanığa; 2 ile 46 yıl arasında toplam 257 yıl 1 ay 27 gün hapis cezası verildi.


Bir önceki yazımda « makalem var.
tayfun kucuk

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Larissa Otelleri İle Bu Yıl Tatile Doyacağınız Adresi Buldunuz! Yaz tatili ...

Eski Diyanet İşleri Başkanı Altıkulaç:''Oryantalistler Batı siyasetinde ve ...

Cumhurbaşkanı Macron:''Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?