Sıkça Sorulan Sorular

Sohbete nasıl bağlanabilirim? Sohbet klavuzu sitemizin sağ kısmında bulunan Rumuz ve Şifre Bölümünden başlar. Buradan Bağlan dedikden sonra Sohbet Odaları içerisine rahat ve kullanışlı Sizleri rahatsız etmeyecek biçimde erişebilirsiniz.
Web Browser kullanmadan, program ile Bağlanabilirmiyim? Aslında Web tabanlı Sohbet geliştirilmiş olan Mirc versiyonunun da bir parçası diyebiliriz. Flash ve Java ile oluşturulmuş olan applet sistemi ile web üzerinden sohbet edebiliyoruz. Bunun yanı sıra dilerseniz Geliştirilmiş olan Mirç Programı ile de Chat odaları içerisine bağlanarak kolayca sohbet edebilirsiniz.
Sohbet sitenizde herhangi bir ücret ödemem gerekiyormu? Sohbet sunucumuz üzerinde hiç bir şekilde ücret ödemeksizin dilediğiniz kadar zaman geçirebilir ve sohbet edebilirsiniz.
Sohbet Odaları içerisinde her hangi bir yaş sınırlaması varmı? Sitemizde küçüklerimiz için suistimal edinilmemesi gereken kurallarımız bulunuyor. Bu sebepden ötürü sitemiz + 18 yaş ve üzeri kullanıcılarımız için uygundur.
Buralarda kişisel bilgilerim paylaşılabilirmi? Sitemiz de Sohbet girişi olarak hiç bir şekilde kişisel veri ve bilgileriniz istenmez. Bu durum da kişisel bilgilerinize kimsenin erişebilmesi mümkün değildir. Ancak siz verilerinizi dilerseniz dilediğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz. Buna aLemDesin.net yönetimi hiç bir şekilde müdahil olmaz.
Burada Yetkili kişiler kimlerdir? Bu servis üzerinde bir çok yetkili arkadaşlarımız bulunmaktadır. Sohbet kanalları üzerinde uygunsuz konuşmalara müdahil olmak adına Op ve Sop dediğimiz yetkili kişiler müdahale eterek seviye ve düzeni sağlamaktadırlar. bunun yanı sıra daha üst bölümde Oper ve Admin arkadaşlarımız bulunmaktadır. bunlarda site düzeyinde kural dışı hareket eden kişilere anında müdahale etmektedirler. bu nedenle sitemiz üzerinde hiç bir şekilde uygunsuz davranışlar sergileyen kişiler barındırılmamaktadır.
Nickim (rumuzum) çalındı, nasıl geri alabilirim? Bu durum da yapmanız gereken en iyisi Operhelp Kanalı ile iletişime geçerek gerçek mail ve bilginizi vermenizdir. bu durumda size çalınan nickiniz geri verilebilir.
Sohbet etmek için uyulması gereken kurallar nelerdir? Genel anlamda sitemiz üzerinde uyulması gereken kurallar belirtilmiştir. Sohbet Odaları içerisin de sizi bilgilendirici mesajlar özelinize ve kanal genellerinize gelir. bu durum da küfür ve +18 ırk söylemi, dil, din, ırk ayrımı gibi konuşmalar kesinlikle uygunsuz davranış olarak nitelendirilir.
Özel konuşmalarda rahatsız ediliyorum? Mirc programı ile bağlanıyorsanız /ignore Komutu ile bu kişileri dilediğiniz zaman engelleyebilirsiniz. web üzerinden bağlanıyorsanız da Sohbet penceresinin hemen sağ üst kısmında özel kapat ve aç butonunu kullanabilirsiniz.
Mobil, Cep Telefonu ve Tablet ile Sohbet mümkünmüdür? Sitemiz tamamen mobil uyumlu olarak dizayn edilmiştir. bu durum da tüm mobil cihazlarınız ile bağlanarak sohbet etme imkanı bulabilirsiniz. Kişisel hatalarınız içinde iletişim kısmımızı kullanabilirsiniz.
Sohbet servisinde yetkili olabilirmiyim? Yetkili olabilmek istiyorsanız öncelikle tüm kurallara hakim olmak ve bu kuralları tamamen iştirak durumunda olmanız gerekiyor. Burada yetkili olmak istiyorsanız Oper Adminler ile iletişime geçerek uygun bulunduğunuz durumda tabiki yetki alabilirsiniz. bu durum da Online sürenizin de yüksek olması gerektiğini Buradan belirtmek isteriz.
Radyo istek yapabiliyormuyuz? Yapabiliyorsunuz. bunun için yapmanız gereken sunucu içerisin de belirtilmiş olan komutu kullanarak yayında olan dj arkadaşımıza istek şarkınızı iletmenizdir. bu sayede dilediğiniz parça anında yayına alınabilir.
Haksızlık yapıldı bunu nasıl çözebilirim? Bu gibi durumlarda Operhelp ve belirlenmiş olan yardım kanallarımız bulunuyor. sizlerde buralara bağlanarak dilediğiniz konu hakkında yardım alabilir ya da sizlerin haksızlığa uğradığını düşünüyorsanız bu durumu yönetimde bulunan arkadaşlara belirtebilirsiniz.
Hangi komutlar ne işe yarıyor? Bir çok komutun yönetim tarafından kullanıldığını bilmenizi isteriz. siz de bu komutalara hakim olmak ve öğrenmek istiyorsanız Help kanalımızdan yardım alabilirsiniz.

Mobil Sohbet

Arkadaşlarınızla her yerden doyasıya sohbet
etmek için mobil GirisimizeTıklayarak
sohbete girebilirsiniz.

mIRC İndir

sohbet programı olan mIRC'ı ücretsiz indir. mirc indir tıkla indir

Sitene Ekle

sitenize sohbet odası ekleyebilirsiniz sitene sohbet ekle şimdi ekle