Sokak hayvanları için otomatik yem ve su makinesi | aLemDesin.Net,Sohbet,Chat,Haber,Oyun,Film,Sinema,Video,Şiir,Sohbet Odalari,Chat Odalari,Radyo,Müzik,Blog Sayfamıza Hoşgeldiniz

Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Sokak hayvanları için otomatik yem ve su makinesi

Sokak hayvanları için otomatik yem ve su makinesi sitemize 06 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sakarya’da sahipsiz hayvanlara otomatik yem ve su makinesi kondu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, ilk kez Sakarya’da aşırı sıcaklar sebebiyle yiyecek ve su bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için üç bölgeye otomatik çalışan mama makinesi ve su pınarı yerleştirdi. ‘Sahipsiz hayvanlar aç kalmasın’ sloganıyla başlatılan sistemin başarıya ulaşması halinde tüm illere yaygınlaştırılacak.

SAHİPSİZ HAYVANLARIN BESLENME SORUNU ORTADAN KALKIYOR

Orman ve Su İşleri 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu’nun da katıldığı törenle sokak hayvanlarının yoğun olduğu Karaman bölgesindeki sistemin açılışı yapıldı. Ulu, burada yaptığı konuşmada, bakanlığın başlattığı projenin ilk kez Sakarya’da uygulandığını söyledi. Fahrettin Ulu, “Proje ile başıboş sokak hayvanlarının beslenememesi sorunu ortadan kalkacak. Aç kalmamaları sebebiyle muhtemel olan saldırganlıkları önlenecek. Bu şekilde bu hayvanların çevreyi ve insanları rahatsız etmelerinin önüne geçilecek.” dedi.

Sistem enerjisini güneşten üretiyor. Sensörleri ile sokak hayvanının geldiğini algılayan sistem haznesinden 200-300 gram mama bırakıyor. Her gelen hayvan için bu sistem yem bitene kadar çalışmayı sürdürüyor. Haznesine yem ve su ilave edilmesiyle sistem çalışmaya devam ediyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz