Sokak hayvanları için otomatik yem ve su makinesi

yorum yok
okuma
6 Temmuz, 2012

Sakarya’da sahipsiz hayvanlara otomatik yem ve su makinesi kondu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, ilk kez Sakarya’da aşırı sıcaklar sebebiyle yiyecek ve su bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için üç bölgeye otomatik çalışan mama makinesi ve su pınarı yerleştirdi. ‘Sahipsiz hayvanlar aç kalmasın’ sloganıyla başlatılan sistemin başarıya ulaşması halinde tüm illere yaygınlaştırılacak.

SAHİPSİZ HAYVANLARIN BESLENME SORUNU ORTADAN KALKIYOR

Orman ve Su İşleri 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu’nun da katıldığı törenle sokak hayvanlarının yoğun olduğu Karaman bölgesindeki sistemin açılışı yapıldı. Ulu, burada yaptığı konuşmada, bakanlığın başlattığı projenin ilk kez Sakarya’da uygulandığını söyledi. Fahrettin Ulu, “Proje ile başıboş sokak hayvanlarının beslenememesi sorunu ortadan kalkacak. Aç kalmamaları sebebiyle muhtemel olan saldırganlıkları önlenecek. Bu şekilde bu hayvanların çevreyi ve insanları rahatsız etmelerinin önüne geçilecek.” dedi.

Sistem enerjisini güneşten üretiyor. Sensörleri ile sokak hayvanının geldiğini algılayan sistem haznesinden 200-300 gram mama bırakıyor. Her gelen hayvan için bu sistem yem bitene kadar çalışmayı sürdürüyor. Haznesine yem ve su ilave edilmesiyle sistem çalışmaya devam ediyor.


Bir önceki yazımda « makalem var.
tayfun kucuk

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Larissa Otelleri İle Bu Yıl Tatile Doyacağınız Adresi Buldunuz! Yaz tatili ...

Eski Diyanet İşleri Başkanı Altıkulaç:''Oryantalistler Batı siyasetinde ve ...

Cumhurbaşkanı Macron:''Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?