Taklacı bakan eylemine 10 yıl hapis | aLemDesin.Net,Sohbet,Chat,Haber,Oyun,Film,Sinema,Video,Şiir,Sohbet Odalari,Chat Odalari,Radyo,Müzik,Blog Sayfamıza Hoşgeldiniz

Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Taklacı bakan eylemine 10 yıl hapis

Taklacı bakan eylemine 10 yıl hapis sitemize 06 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İdris Naim Şahin’i "Taklacı bakan" diye protesto eden 14 kişiye, 10 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Muğla’nın Ula ilçesine incelemelerde bulunmak üzere Nisan ayında bir ziyaret gerçekleştiren İşleri Bakanı İdris Naim Şahin, burada kendisini bekleyen bir grup genç tarafından protesto edilmişti. Türkiye Komünist Partisi üyesi oldukları öğrenilen 14 genç, ilçeye ziyarete gelen Şahin’i ‘Taklacı Bakan Muğla’dan defol’ yazılı bir pankart ile karşıladı.

BAKAN ŞAHİN ŞİKAYETÇİ OLDU

Megafonla sloganlar atan gruba polisin müdahalesi ise sert oldu. Polisin dağıtmak istediği gruptaki gençler direnince yerlerde sürüklenerek polis tarafnıdan gözaltına alındı. Savcılıktan serbest bırakılan 14 genç için, iki polis memuru ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin şikayetçi olunca, soruşturma başlatıldı.

BAKAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Vatan Gazetesi’nden Mustafa Altuntaş’ın haberine göre, Muğla Cumhuriyet Savcısı Sedat Başaran tarafından hazırlanan iddianamede iki polis memurunun yanı sıra Bakan Şahin de şikayetçi olarak yer alırken, eyleme katılan Mustafa Kurt, Kemal Sercan Arslan, Yaprak Solmaz, Yeliz Hatice Akman, Selen Kaynar, Engin Köse, Alper Burak Çan, Seyit Ali Ertekin, Cem Buksur, Emre Ertop, Burhan Şimşek, Can Ketenci ve Ali Yaşar hakkında dava açıldı. Savcılık üniversite öğrencisi protestocular için “Görevi yaptırmamak için direnme, kamu görevlisine karşı hakaret, kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme” suçlarından 10 yıla kadar hapis cezası talep etti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz