Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Tatlıses’i vurduttuğu iddia edilen Uçmak’a bir dava daha

Tatlıses’i vurduttuğu iddia edilen Uçmak’a bir dava daha sitemize 18 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Abdullah Uçmak’a duruşmada söylediği sözler nedeniyle bir dava daha açıldı.

Savunmasında, Tatlıses’e yönelik hakaret ve tehdit içeren sözler sarf ettiği belirtilen Uçmak’ın 4,5 yıla kadar hapisle cezalandırıldığı iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Nazmi Okumuş tarafından hazırlanan 1 sayfalık iddianamede, İbrahim Tatlıses müşteki olarak yer aldı. Tatlıses’in silahla vurulmasına ilişkin davanın İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ettiğinin belirtildiği iddianamede, davanın 25 Ocak 2012 tarihli duruşmasında sanık Abdullah Uçmak ‘ın Tatlıses ile aralarındaki eski husumeti delil olarak sunduğu kaydedildi.

TATLISES’E HAKARET VE TEHDİT

Abdullah Uçmak’ın, “İnsanlar için Allah tarafından görevlendirilen 3 melekten ilkinin Azrail olduğu” şeklinde sözler söylediği anlatılan iddianamede bu ifadelerin tehdit suçu kapsamına girdiğine dikkat çekildi. Uçmak’ın daha sonra, “Kendisinin şerefsiz bir terörist olarak suçlandığını, 11 aydır bu memleketin İbrahim Tatlıses denen şerefsiz bir köpek tarafından yönetildiğini, devletin bütün makamlarının da bu köpeğin uşaklığını yaptığını” şeklinde ifadeler kullandığı belirtildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz