Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Türk dönerlerine ‘ırçılık karşıtı’ mesaj

Türk dönerlerine ‘ırçılık karşıtı’ mesaj sitemize 19 Mart 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Hamburg’da ‘Hamburg Ayağa Kalkıyor” sloganlı Irkçılıkla Mücadele Haftası nedeniyle bir hafta boyunca dönerler Neo-Nazi karşıtı sloganlı yazılı ambalajlarda satılacak.

Öte yandan Almanya'daki matbaaların neo-Nazi korkusuyla kese kağıtlarını basmaktan çekindiği, bunun üzerine ambalajların Polonya'da üretildiği bildirildi.

Hamburg'da faaliyet gösteren Döner Kalite Derneği bugün başlayan Irkçılıkla Mücadele Haftası kapsamında dikkat çeken bir kampanyaya imza attı.

DHA'nın aktardığına göre 'Hamburg Ayağa Kalkıyor" sloganlı hafta boyunca Kalite Döner Derneği Başkanı Ertan Çelik'in girişimiyle bir hafta boyunca kentteki restoran ve büfelerde dönerler üzerinde 'Irkçılığa hayır" sloganı bulunan kese kağıtları içinde satılacak.

'Neo-Nazilere hayır" sloganlı kese kağıtlarını Çelik'in ve derneğin müdürü Filiz Demirel'in yanı sanatçı Mario Rispo, FC St. Pauli oyuncusu Denik Naki, Yeşiller Federal milletvekeli Manuel Sarrazin ve etkinlikler haftasını düzenleyen 'Yüksek Sesle Nazilere Karşı" isimli derneğin başkanı Jörn Menge katıldığı, St. Pauli semtindeki Oruç Yağbasan'ın işlettiği Mr. Kebap isimli restoranda düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

'MATBAALAR KORKTU"

Filiz Demirel, 100 bin adet kese kağıdı basacak matbaa bulmakta bir hayli zorlandıklarını belirterek, 'Görüşmeler yaptığımız bir çok matbaa üzerindeki slogandan ötürü kese kağıtlarını basmak istemedi. Neonazilerin tepkilerinden korktular. Çok şaşırdık. Sonunda kese kağıtlarını Polonya'da bastırdık" dedi. Demirel matbaa arayışında yaşadıklarının neonazilerin topluma nasıl bir korku estirdiklerinin göstergesi olduğunu söyledi.

ARKA PLANDAKİLER ORTAYA ÇIKARILMALI

Ertan Çelik, neo-Nazi teröristlerin cinayet ve saldırı dizisinin infial uyandırdığını belirterek, 'Göçmen kökenli işverenler olarak bu cinayetlerin yıllarca gizli aydınlatılmamasını, 'döner cinayetleri' şeklinde adlandırarak hafife alındığı gibi tüm sektörün zan altında bırakılmasını esefle kınıyoruz. Etkinlikler haftasına bu yaratıcı fikirle katılarak neonazi terörüne karşı topluma önemli mesajlar vermeyi amaçlıyoruz. Cinayetlerin eksiksiz aydınlatılmasını bekliyoruz. Terör hücresinin arkasında kimler vardı tespit edilip, cezalandırılmalılar. Yaşanan vahşetten siyaset ders çıkarmalı" dedi.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İlgili Terimler :