Ünal Aysal: Yanlış yaptım

yorum yok
okuma
6 Temmuz, 2012

Başkan Ünal Aysal, taraftarlara erken tarih vererek hatalı davrandığını kabul etti.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, transferin bitiş tarihini erken göstererek hata yaptığını kabul etti.

Sarı-kırmızılı kulübün patronu, transferin bitiş tarihi olarak önce 25 Haziran sonra da 30 Haziran’ı göstermiş ardından da bugün başlayacak Avusturya kampına kadar düşündükleri oyunculara imza attıracaklarını söylemişti.

Ne var ki evdeki hesap çarşıya uymadı ve süreç hiç de onun istediği gibi gelişmedi. Cim-Bom, Gaziantepspor’dan Dany ile Toulouse’tan Umut Bulut’u kadrosuna katarken, iç transferde de Necati ve Sabri ile nikah tazeledi. Melo konusunda söz almasına karşın işi resmiyete dökemeyen Aslan’da, transfer süreci olaylı gelişen Assaidi için ise kulübüyle anlaşılmasına karşın, oyuncunun babasının vefatı yine planları bozuyordu. Üstelik Fatih Terim’in çok istediği Hamit ve Alper için de yine sonuç alamıyordu Cim-Bom.

AYSAL: TARİH VERMEM HATALIYDI

Taraftarın huzuru kaçmış, Başkan’ın verdiği sözlerin yerine gelmemesi ise eleştiri oklarını kendisine yönlenmesine neden oluyordu. İşte Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılıları rahatlatan açıklamaları geçtiğimiz günlerde yönetim kurulunda sarfetti. Aysal’ın, “Tarih vermem hataydı. Bunu kabul ediyorum. Çünkü önümüzde uzun bir transfer dönemi var. Fatih hoca da dikkatli davranmamızı ve opsiyonlarımızı son dakikaya kadar kullanmamızı istiyor. Golcü transferi için bile 3-4 alternatifimiz var. Zaten hoca istediği için frene bastık. Üstelik sıkıştırılmış takvim elimizi kolumuzu da bağlıyordu. Bunu koz olarak kullanmaya çalışan kulüpler ve menajerler ortaya çıktı” diye konuşarak transferle ilgili yeni bir sürecin başladığına dikkat çektiği bildirildi.

Tatile çıkan Aysal’ın, bütün gelişmeleri yakından takip ettiği, transfer komitesi ile koordineli şekilde çalışmaları yönlendirdiği bildirildi.


Bir önceki yazımda « makalem var.
tayfun kucuk

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin .

Benzer Yazılar

Sezonun son maçında Galatasaray ile Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupasını almak ...

Erkan Zengin EURO 2016'yı bekliyor... ...

Türkiye Kupası finalinde Galatasaray'a yenilen Fenerbahçe, sezonu kupasız ...

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?