Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Ustalardan Kursiyerlere Oyunculuk Dersi

Ustalardan Kursiyerlere Oyunculuk Dersi sitemize 14 Şubat 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Karagöz Sinema Atölyesi’ Projesiyle usta sanatçıları vatandaşlarla bir araya getiriyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Karagöz Sinema Atölyesi’, ‘Yazıldıysa Bozulmaz’ adlı oyunun oyuncuları Serhat Özcan, Pelinsu Pir, Celal Tak, Can Kahraman ve Ayberk Atilla’yı kursiyerlerle buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi, ‘Sinemaya Seyirci Kalmayacağız’ fikrinden hareketle hayata geçirdiği ‘Karagöz Sinema Atölyesi’nde ünlü oyuncuları da ağırlamaya başladı. Meraklılarına sinema sektörüyle ilgili teorik ve pratik bilgiler vererek, seyirci kalitesini artırmayı hedefleyen ve sinemaya gönül verenlerin yeteneklerini keşfetmelerine olanak sunan atölyeye katılanlar, ünlü sanatçılardan meslekleriyle ilgili bilgiler aldı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seminere katılan kursiyerler, Merinos AKKM’de sahnelenen ‘Yazıldıysa Bozulmaz’ adlı oyunun oyuncuları Serhat Özcan, Pelinsu Pir, Celal Tak, Can Kahraman, Ayberk Atilla, Oya Semerci, Zeynep Coşkun, Okan Yahşi ve Osman Karagöz ile oyun öncesinde bir araya geldi. Sanatçılara merak ettikleri soruları soran kursiyerler, sanatçıların oyunculukla ilgili samimi açıklamalarını da ilgiyle dinledi.

Kursiyerler, keyifli sohbetin sonunda sanatçılara alkışlarıyla teşekkür etti.
Sanatçılar da Bursa’da gerçekleştirilen eğitim programının genç sanatçı adaylarının ve kaliteli izleyicinin yetiştirilmesi adına çok önemli olduğunu söyleyerek, Büyükşehir Belediyesi’ni anlamlı projeden dolayı tebrik etti.

Büyükşehir’den sanata tam destek

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Enver Karakoç, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Karagöz Sinema Atölyesi’ ile sinemaya gönül verenleri bir araya getirmeyi amaçladığını söyledi. Karakoç, atölye çalışmasının önemini vurgularken, “Biz burada sanatçılar yetiştirelim istiyoruz. Artık insanların sanatla ilgilenmek için İstanbul’a gitmelerini istemiyoruz. 9 hafta sürecek kurslarda temel eğitimleri aldırmayı hedefliyoruz. Bursa’nın sanatta, kültürde ve medeniyette daha iyi noktaya gelmesi için çabalamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz