Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Uyuşturucu baronuna helikopterli baskın

Uyuşturucu baronuna helikopterli baskın sitemize 05 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.
Uyuşturucu baronuna helikopterli baskın

Uyuşturucu baronuna helikopterli baskın

İstanbul polisi uluslararası uyuşturucu ticareti yapan uyuşturucu baronuna yönelik 2 ilde düzenlediği helikopterli operasyonda 60 kilo 181 gram eroin ele geçirdi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri gelen bir ihbar üzerine çalışma başlattı. Yapılan 4 aylık çalışma sonucunda 1 Mart 2013 tarihinde İstanbul ve Kırklareli olmak üzere 2 ilde belirlenen adreslerde helikopter destekli operasyon yapıldı. Gece yapılan operasyon anları polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülenirken, operasyonda 109 paket halinde daralı ağırlığı 60 kilo 181 gram eroin ele geçirildi. Ayrıca uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 8 bin 800 Euro ve 3 bin TL paraya da el konuldu.

Uluslararası uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen uyuşturucu baronu Sakip G., Büyükçekmece’de ablasının evinde bavul içersinde 35 kilo, akraba olan ve uyuşturucu nakliyesini gerçekleştiren Neşet Ö. ile Hacı Ahmet Ö. ise Kırklareli Dereköy sınır kapısında otomobil içersinde 25 kilo 181 gram eroinle yakalandı. Öte yandan Sakip G.’nin 2001 yılında İngiltere’de daha önce 400 kilo uyuşturucu ile yakalandığı ve orda 5 yıl cezaevinde kaldığı, zanlının şartlı olarak tahliye olduktan sonra 2008 yılında Türkiye’ye geldiği ortaya çıktı. Türk vatandaşı Makedon asıllı olduğu belirlenen Sakip G.’nin İngiltere’de çok sayıda tekstil dükkânı olduğu, uyuşturucu ticareti yapmaktan tutuklandıktan sonra İngiltere’deki bütün mal varlığına el konulduğu öğrenildi. Şartlı tahliye ile serbest bırakılıp Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra polisin arama listesine giren zanlının yeniden Balkan ülkeleri üzerinden Avrupa ülkelerine uyuşturucu sevkiyatına başladığı tespit edildi. Ayrıca zanlının emniyetteki ifadesinde çok pişman olduğunu, İngiltere’deki cezaevinde bir İranlı arkadaşının kanına girdiğini söylediği belirtildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İlgili Terimler :