Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

3 bakanlığa beni koruyamadınız davası

3 bakanlığa beni koruyamadınız davası sitemize 06 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İstanbul’da, boşanma davası açtığı kocası Selçuk Balta’nın silahlı saldırısına maruz kalan Cevriye Balta’dan dava..

İstanbul Sarıyer’de geçen yıl 3 çocuk babası Selçuk Balta, boşanma davası sürerken iddiaya göre eşi Cevriye Balta’yı tehdit ettiği için mahkeme kararıyla evden uzaklaştırıldı. Cevriye Balta içinse koruma kararı verildi.

KURŞUN YAĞDIRDI

Habertürk’ün haberine göre; Eşinden boşanmak istemeyen Selçuk Balta, hasta 2 çocuğu için devletin verdiği 600 lira yardım parasını almak üzere kayınvalidesinin İstinye’deki evine gitti. Emine Malkoç ile Cevriye Balta, iddiaya göre çocukların tedavi parasını Selçuk Balta’ya vermeyince tartışma çıktı. Koca Balta, eşi ve kayınvalidesine kurşun yağdırdı. Olayda Cevriye Balta ağır yaranırken, annesi Malkoç hayatını kaybetti.

‘DEVLETİN İHMALİ VAR’

Avukatı aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran Cevriye Balta, ‘koruma kararının uygulanmadığı’ gerekçesiyle Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aleyhine 10 bin TL’lik tazminat davası açtı. İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne gönderilen davada üç bakanlık adına Hazine Avukatı Sedat Balkan, cevap dilekçesinde her üç bakanlığın olayla ilgili ihmalinin olmadığını belirtti. Balkan, görevli 5 polis memuru hakkında başlatılan idari ve adli soruşturma sonucunda da herhangi bir ceza verilmediğini söyledi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz