Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Bakan açıkladı: Tuvaletsiz pazar olmayacak

Bakan açıkladı: Tuvaletsiz pazar olmayacak sitemize 05 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, pazarlarda tuvalet ve kameranın zorunlu olacağını söyledi

Bakan Yazıcı, Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Yeni Türk Ticaret Kanunu, Hal Kanunu başta olmak üzere gündemdeki konularla ilgili soruları yanıtladı.

KAMERA VE DİGİTAL TARZI

1 Ocak’ta yürürlüğe giren Hal Yasası ile Pazar yerlerinin de yeniden düzenlendiğini anımsatan Yazıcı, Hal Yasası ile ilgili 4 yeni yönetmelik hazırladıklarını belirtti. Bunlardan birinin Pazar yönetmeliği olduğunu kaydeden Yazıcı, pazarcıların kıyafetinden Pazar yerinde bulunması gerekenlere kadar birçok hüküm içerdiğini söyledi. Pazarcı kıyafetine belediyelerin karar vereceğini ifade eden Yazıcı, her pazarcının yakasında isminin yer alacağını duyurdu. Pazar yerlerinde tuvalet, kamera sistemi ve dijital tartının da zorunlu olacağını belirtti.

PAZAR GÜNÜ GELMEYİN!

Kapıkule sınırında meydana gelen uzun kuyrukların anımsatılması üzerine Yazıcı, bunun hafta sonları ortaya çıkan bir sıkıntı olduğunu belirterek, “Sadece Pazar günü ortaya çıkan bir yoğunluğu bitirmek için bir şey yapmak mümkün değil. Yurtdışından gelen vatandaşlarımız bunu dikkate alıp yolculuklarını ona göre ayarlayabilirler. Biz de işlem hızını biraz daha artırabiliriz” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz