Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Bakan’dan kamu görevlilerine: Vekillere iyi davranın

Bakan’dan kamu görevlilerine: Vekillere iyi davranın sitemize 06 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İçişleri Bakanı Şahin, 81 il valiliğine, kamu görevlilerinin vekillere iyi davranmasını istediği bir yazı gönderdi.

İçişleri Bakanı, 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle kamu görevlilerinden milletvekillere nezaket göstermelerini isteyerek şu taleplerde bulundu: Çalışmalarını kolaylaştırın, protokolde yer ayırın, otoparklarda öncelik verin..

“UYGUN DAVRANIN”

Akşam’da yer alan habere göre; milletvekillerinden gelen şikayetler üzerine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin imzasıyla 81 il valisine gönderilen genelgede ‘Milletvekillerine, devlet protokolündeki konumlarına uygun davranın’ talimatı verildi. ‘Başkent Dışında Tören, Kutlama ve Karşılamalar’ başlıklı genelgede şu satırlar öne çıktı:

MÜRACAATLARIYLA İLGİLENİN

Türk Milletinin temsilcileri olan milletvekillerinin vatandaşlarımızın çeşitli problemlerine muhatap oldukları ve çözüm bekleyen meseleleri kamu kurum ve kuruluşlarına iletmelerinin istendiği bilinmektedir. Bu bağlamda, kamu kurum ve kuruluşları yöneticilerinin görevleri ile ilgili olarak kendilerine intikal edecek her türlü müracaatla ilgilenmeleri ve mevzuata uygun olarak neticelendirmeleri görevlerinin gereğidir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz