Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

CHP’den Erdoğan’a Şevval Sam sorusu

CHP’den Erdoğan’a Şevval Sam sorusu sitemize 05 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

CHP’li vekil, Şevval Sam’ın konserlerinin iptali ile ilgili soru önergesi hazırladı.

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Şevval Sam’dan başka konser vermesi iptal edilen başka sanatçılar var mıdır? Son beş yılda kaç sanatçıya yalnızca konserlerinde söyledikleri sözlerden dolayı dava açılmıştır? Ceza alan sanatçı var mıdır?” diye sordu.

“O SÖZLERDE NE VAR?”

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, TBMM Başkanlığı’na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Şevval Sam’ın, “Ben düşünce ve inanç özgürlüğüne inanıyorum. Örtünmeye karşı değilim. Eğer 20 sene önce başörtüsü serbest bırakılsaydı bugün bu problemler yaşanmayacaktı, başörtüsü bir ideoloji haline gelmeyecekti. İnancınıza saygı duyuyorum. Dünyada 7 milyar insan, 7 milyar farklı parmak izi varsa, bir o kadar da farklı düşünce olabilir. Farklılıklar, bu dünyayı renklendiren ve yaşanabilir kılan unsurlardır” şeklindeki sözlerinden dolayı baskı yapılıp konserlerinin iptal edildiğini iddia eden Işık, “Şevval Sam’ın sözlerinde toplumu ya da sizi rahatsız eden ne var?” diye sordu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz