Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Dayakçı polislerle ilgili yeni iddia

Dayakçı polislerle ilgili yeni iddia sitemize 06 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Polisler tarafından öldüresiye dövülen Ahmet Koca’nın gözaltına alındıktan sonra karakola götürülmediği ortaya çıktı.

İstanbul Fatih’te 11 polisin öldüresiye dövdüğü Ahmet Koca’nın gözaltına alındıktan hemen sonra karakola götürülmediği ortaya çıktı.

“ASKER OLDUĞUMU SÖYLEDİM”

Habertürk’ün haberine göre; Polisler tarafından dövülürken kamerayla görüntülenen Ahmet Koca soruşturmayı yürüten Savcı Cüneyt Gülabi Vurucu’ya verdiği ifadede doğum sancısı tutan yengesini hastaneye götürürken polislerin araçla önünü keserek kimlik istediklerini anlatmış, araçta hamile kadın olduğunu ve kendisinin asker olduğunu söylemesine rağmen polislerce ağır hakaretler edilerek dövüldüğünü söylemişti.

“POLİSLER BİNAYA GÖTÜRÜP BAYILINCAYA KADAR DÖVDÜ”

Koca “O dayaktan sonra polisler beni Davutpaşa’da metruk bir binaya götürüp bayılana kadar dövdü” iddiasında da bulunmuştu. Polisler iddiayı yalanladı ancak Koca’nın anlatımlarını doğrular nitelikteki kayıtlara ulaşıldı. Koca’nın iddiasını doğrulayan kayıtlar polis araçlarının GPS sinyalleri incelenince ortaya çıktı. Kayıtlara göre Pulcu Sokak’ta 01.30 sıralarında dövülerek gözaltına alınan Ahmet Koca’nın kelepçeli olarak içinde bulunduğu 80194 kodlu polis ekibi saat 03.10’a kadar Koca’nın tarif ettiği Davutpaşa bölgesinde kaldı. Koca’nın karakola ilk giriş kaydını yapan polisler olay saatini ise 03.15 olarak gösterdi. GPS kayıtları, şüpheli polislerin olayla ilgili tuttukları tutanakta olayın yaşandığı saati 01.30 yerine 03.15 olarak değiştirdiğini de ortaya çıkardı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz