Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Diyanet İşleri Başkanı: Mabetsiz üniversite kalmasın

Diyanet İşleri Başkanı: Mabetsiz üniversite kalmasın sitemize 06 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Hiçbir üniversite asla mabetsiz olmamalı" dedi.

Niğde Üniversitesi (NÜ) Camisi’nin açılışını yapmak için Niğde’ye gelen Görmez, Vali Alim Barut ve Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ı ziyaret etti.

Daha sonra, NÜ yerleşkesinde hayırseverler tarafından yaptırılan caminin açılışına katılan Görmez, burada yaptığı konuşmada, 16 bin öğrencinin eğitim gördüğü bir üniversitede bir mabedin olmayışının büyük bir eksiklik olduğunu ifade etti.

HİÇBİR ÜNİVERSİTE MABETSİZ KALMASIN

Diyanet İşleri Başkanlığı, Niğde Üniversitesi Rektörlüğü, Niğde Valiliği ve hayırsever vatandaşların el ele vermesiyle üniversitedeki eksikliğin giderildiğini anlatan Görmez, ”Diyanet İşleri Başkanlığı olarak bütün illerimizde üniversitelerin artmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ama üniversitelerimizin kampüsünde, mutlaka mabet olmalı. Hiçbir üniversite asla mabetsiz olmamalı. Öğrencilerimizin böyle zemin katlarda, izbe mekanlarda ibadet etmeye mahkum olmaları, bu milletin kültürüne, tarihine, medeniyetine asla yakışmaz’‘ diye konuştu.

Harward, Oxford, Cambridge gibi dünyanın büyük üniversitelerinin, bütün bölümlerinin kapılarının bir mabede açıldığına değinen Prof. Dr. Görmez, Türkiye’de de üniversite kampüslerinde ibadethanelerin inşa edilmeye başlandığını söyledi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz