Alemdesin' Web Sitemize Hosgeldiniz

Türkiye’yi ağlatan Samsunlu anne ilk kez konuştu

Türkiye’yi ağlatan Samsunlu anne ilk kez konuştu sitemize 05 Temmuz 2012 tarihinde eklenmiş ve kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye’yi ağlatan anne Baş, "Suya girip onları kurtarabilirim zannettim. Beni bekliyorlar diye düşündüm" dedi

Samsun’un Canik İlçesi’nde meydana gelen selde hayatını kaybeden baba ve 2 çocuğu toprağa verildi. Selde ayrıldığı 43 yaşındaki eşi Kenan Yazıcı ve iki çocuğunu kaybeden 33 yaşındaki Selma Baş, çocuklarının cenazesini memleketi olan Ordu’un Ünye İlçesi Çaybaşı Beldesi’nde gözyaşları arasında toprağa verirken, Kenan Yazıcı Samsun’da defnedildi. Baş, “Suya girip onları kurtarabilirim zannettim. Beni bekliyorlar diye düşündüm” diye konuştu.

Canik İlçesi’nde dün meydana gelen selde, çocukları 15 yaşındaki Mücahit Yazıcı ve 10 yaşındaki Bedirhan Hüseyin Yazıcı ile birlikte hayatını kaybeden TOKİ konutlarında kapıcılık yapan Kenan Yazıcı ayrı ayrı yerlerde defnedildi. Anne Selma Baş, iki çocuğunun cenazelerini alarak memleketi olan Ordu’nun Ünye İlçesi Çaybaşı Beldesine götürdü. Burada yapılan cenaze töreninde ayakta durmakta güçlük çeken genç kadına kızı 14 yaşındaki Rabia Yılmaz destek verdi.

Çocuklarının sular altında kaldığını öğrendikten sonra olay yerine gelerek feryat eden ve su dolu eve girip onları kurtarmak için çırpınan acılı kadın ölümlerin yapılan ihmallerden kaynaklandığı ileri sürdü. Eşiyle 2 yıl önce boşandıklarını dile getiren Selma Baş, çocuklarının hafta sonu yanına geldiklerini söyleyip, “Ayrıldıktan sonra ben Ünye’nin Çaybaşı Beldesi’nde ailemin yanına döndüm. İki oğlum ve babaları bir haftalığına Trabzon’a gittiler. Kızım benim yanıma geldi. Burada yaşanan facia tamamen ihmalden kaynaklanmıştır. Dalgıçlar olsaydı, suyun altından girilip müdahale edilebilseydi O camlar kırılsaydı. Ufak oğlum kurtulabilirdi. Çünkü morgta bekledi. Hala sıcaktı. Camide yıkanırken sıcaktı. Çok geç müdahale ettiler” dedi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz